FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Zbiór najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami o tematyce basenów ogrodowych, piecy do grzania wody w basenach ogrodowych i zadaszeniach basenowych.

Co to jest zadaszenie basenowe ogrodowe?

Zadaszenia basenowe ogrodowe to konstrukcja wykonana z włókna węglowego, pokryta specjalistyczna folią. Konstrukcja jest rozkładana i zakrywa basen. Zadaszenia basenowe można podzielić na dwie grupy:

– zadaszenie basenu mobilne – zainstalowane wokół basenu za sprawą specjalnych kotew, dzięki swojej konstrukcji pozwala na dowolną konfigurację, szybkie otwieranie i zamykanie nad basenem.
– zadaszenia stałe – konstrukcja jest wbudowana na stałe dookoła basenu. Zadaszenie stałe charakteryzuje się tym, że nie ma możliwości przestawiania konstrukcji.

Czy zadaszenie basenu utrzymuje temperaturę wody w basenie?

Woda w basenie o wiele szybciej się nagrzewa i utrzymuje odpowiednią, stałą temperaturę w dzień. Natomiast w nocy woda nie będzie traciła dużej ilości ciepła, a to pozwala na optymalne utrzymanie temperatury wody i poranne kąpiele.

Czy mając zadaszenie basenu, można korzystać z kąpieli przez cały rok?

Tak, główną zaletą zadaszenia basenowego jest utrzymanie temperatury wody w basenie i możliwość całorocznego korzystania z basenu lub wydłużenie tego okresu do maksimum.

Łatwiej utrzymać czystość w basenie z zadaszeniem basenowy?

Zadaszenie basenowe w naturalny sposób chroni wodę przed zabrudzeniami występującymi w powietrzu, owadami czy spadającymi z drzew liśćmi, insektami i owadami czy deszczówką. Zwierzęta spacerujące po ogrodzie, jak np. gryzonie nie odwiedzą tak łatwo naszego basenu.

Kupiłem basen, co jeszcze jest mi potrzebne? 

Zastanawiasz się jakie rzeczy są potrzebne, aby komfortowo rozpocząć przygodę z basenem ogrodowym? Według naszego doświadczenia niezbędny jest basen, zestaw filtracyjny z pompą i skimmerem. Dodatkowo, aby utrzymać czystość w basenie ogrodowym, warto nabyć odkurzacz basenowy, chemie basenową i oczywiście gorąco polecamy zadaszenie basenowe. Jeśli chcemy korzystać z basenu ogrodowego przez cały rok, koniecznie sprawdź nasz piec do podgrzewania wody w basenie ogrodowym.

Jak to się dzieje, że woda traci temperaturę w basenie ogrodowym?

Woda traci ciepło głównie na skutek parowania (około 50-90 % całkowitej straty), konwekcji (około 10-30% całej straty, która zależy od prędkości i wilgotności wiatru), wypromieniowanie (około 5-10% całej straty, to oddawanie ciepła w nocy w postaci promieniowania), przewodnictwo (2-3% całej straty, to oddawanie temperatury do gruntu). Zadaszenie basenowe skutecznie uniemożliwia ww. procesy, dzięki czemu temperatura wody w basenie się utrzymuje.

Reklamacja i gwarancja

Informacje związane z reklamacją / gwarancją znajdziesz pod adresem internetowym https://poolroof.pl/rekojmia-i-gwarancja/

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy serdecznie na naszego bloga, gdzie dzielimy się wiedzą na temat zadaszeń basenowych.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 502 537 555 lub mailowy, pisząc na adres info@poolroof.pl