Zadaszenie basenu ogrodowego na zimę – czy warto?

zadaszenie basenu zimą

Czy warto wybrać zadaszenie basenu ogrodowego na zimę? Lato i zima to zdecydowanie pory roku, które budzą nasze największe zainteresowanie. Dla jednych zima kojarzona jest z odpoczynkiem, feriami zimowymi i aktywnym spędzaniem czasu na stokach narciarskich lub Świętami Bożego Narodzenia. Dla niektórych to okres zimna, który trzeba jakoś przetrwać, aby znów cieszyć się letnim słońcem i kąpielami w basenie w zaciszu własnego ogrodu.

Jak zabezpieczyć swój basen ogrodowy przed zimą?

Posiadaczy basenów ogrodowych można sklasyfikować na dwie grupy. Pierwsza z nich to osoby, które rozkładają swój basen ogrodowy w maju i kończą sezon pod koniec sierpnia. Wszystko dlatego, że nie posiadają pewnej ochrony przed zimnem, zanieczyszczeniami i warunkami atmosferycznymi. W jaki sposób można się zabezpieczyć? Odpowiedź jest prosta! Zadaszenie basenowe marki Pool Roof + piecyk do grzania wody w basenie = korzystanie z kąpieli w basenie przez 365 dni w roku! Druga grupa osób to zadowoleni użytkownicy naszych zadaszeń basenowych marki Pool Roof i posiadacze podgrzewaczy wody w basenie.

Dowiedz się jak uzyskać efekt pięknej ozdoby w swoim ogrodzie, niezależnie od pory roku – oświetlenie do zadaszenia basenowego.

Warto zatem zabezpieczyć swój basen ogrodowy na zimę i zainwestować w zadaszenie basenowe.

Zadaszenia wykonujemy z bardzo wytrzymałej folii, sprowadzanej specjalnie na tą okazję z Niemiec i Włoch. Dzięki czemu jest trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko. Dzięki odpowiedniemu montażowi, zadaszenie basenowe jest odporne na wiatr, śnieg czy słońce.

Zadaszenia basenowe owalne – nie tylko na zimę

Zadaszenie basenu ogrodowego zewnętrznego to nie tylko ochrona przed zimnem i śniegiem, ale też wiosną i jesienią ochrona przed pyłkami, liśćmi, komarami, muszkami, igłami lub szyszkami z drzew iglastych. Pool Roof powoduje szybkie nagrzewanie się wody w basenie oraz wolniejsze jej wychłodzenie. W połączeniu z naszym piecem do podgrzewania wody, mamy dostępny basen przez cały rok. Nie straszny mróz, wiatr, deszcz czy niska temperatura. Dowiedz się więcej o naszym piecu do podgrzewania wody w basenie ogrodowym na drewno.

Proszę pamiętać o regularnym odśnieżaniu i odpowiedniej pielęgnacji zadaszenia basenowego w okresie zimowym. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł dotyczący odśnieżania zadaszenia basenowego.

Producent zadaszenia basenowego marki Pool Roof nie ponosi odpowiedzialności za skutki wyrządzone przez trudne warunki atmosferyczne (obfity śnieg, gradobicie, huragan, powódź, obsunięcie i zapadnięcie ziemi, uderzenie pioruna).