Jak przygotować basen do sezonu?

Zadaszenie basenowe 138

Nadeszła wiosna, co oznacza, że sezon basenowy jest tuż za rogiem lub już dawno trwa. Zastanawiasz się jak to możliwe? Sezon kąpielowy nie kończy się z powodu zimy, dowiedz się, w jaki sposób może trwać cały rok! Niezależnie czy korzystamy z naszych basenów 365 dni w roku lub tylko w lecie, serwis i przegląd jest bardzo ważny.

Zadaszenie basenowe - przygotowanie do sezonu
Zadaszenie basenowe - konserwacja przed sezonem

Wypuszczenie starej wody z basenu

Opróżnij basen z wody za pomocą odpływu lub zwyczajnej pompy zanurzeniowej. Wszystko zależy od typu basenu, który posiadasz. Gdy niecka basenowa będzie pusta, nie zalecamy czekać zbyt długo z czyszczeniem. Dlatego, że brud i osady z chemii basenowej mogą zaschnąć na ściankach, co jest gwarancją dodatkowej pracy. Nie zwlekaj!

Czyszczenie ścian i dna niecki basenowej

W zależności od typu basenu, który posiadasz – sprawdź w instrukcji obsługi producenta czy zalecane jest użycie specjalnej chemii do czyszczenia osadów basenowych. Tylko stosowanie chemii basenowej daje wymierne i długotrwałe rezultaty. Ważną uwagą, jest fakt, aby nie korzystać ze środków na bazie alkoholu. Nie bójmy się stosować specjalistycznych środków, ponieważ ułatwiają one czyszczenia, dezynfekują i konserwują nasz basen.

Przegląd i serwis osprzętu

Jeśli do basenu zamontowane są filtry, pompy lub grzałki. Koniecznie wykonaj przegląd tych urządzeń, zgodnie z instrukcjami producentów. Bardzo ważnym aspektem jest regularne czyszczenie filtra – brudny filtr to namnażające się bakterie.

Wypełnienie basenu czystą wodą

Po wyczyszczeniu niecki basenowej i przeglądzie osprzętu nie czekaj zbyt długo i wypełnij basen wodą. W tym celu skorzystaj z wody wodociągowej, woda z przydomowej studni często jest zbyt bogata w żelazo. W konsekwencji odbarwić ściany niecki.

Porady zawarte w artykule tyczą się głównie basenów stelażowych, rozporowych i stacjonarnych. Wszystkie czynności zweryfikuj z instrukcją obsługi dołączoną do produktu przez producenta.

Zastanawiasz się, w jaki sposób ograniczyć prace związane z zapewnieniem czystości w swoim basenie ogrodowym? Owady i liście pływają w basenie, a woda szybko robi się brudna? Woda schładza się zbyt szybko? Sezon basenowy kończy się za wcześnie? Pool Roof to zadaszenie basenowe z patentem!

Sprawdź, co oferuje nasze zadaszenie basenowe.