Czy basen ogrodowy można zostawić na zimę?

Zadaszenie basenu na zimę

Pomimo, że za oknem jesień i to dość ciepła. W lasach dużo grzybów, a morsy rozpoczęły sezon kąpielowy. Zastanawiasz się, popijając gorącą herbatę w domowym zaciszu, czy zbliżająca się zima będzie mroźna i śnieżna. A czy pomyślałeś, co stanie się z basenem ogrodowym, jeśli zostawimy go na zimę?

Basen ogrodowy zostawiony na zimę – czy warto?

Jeśli zostawimy basen ogrodowy, bez żadnego przygotowania do zimy to na wiosnę może spotkać na spory wydatek i rozczarowanie. Nie ma się jednak czemu dziwić. Tak jak kierowcy wymieniają letnie opony na zimowe, tak basen trzeba do zimy przygotować. Oczywiście, jeśli chcemy aby przez zimę pozostał tam gdzie stoi. Spora część użytkowników basenów korzysta z basenu ogrodowego przez cały rok!

Czy zadaszenie basenu jest przydatne w okresie zimowym?

Śnieżne zimy w naszym kraju to nie nowość. Od dawna gościły w Polsce 20-30 stopniowe mrozy i wysokie zaspy, puszystego śniegu. Dobrze zabezpieczyć swój basen ogrodowy na zimę i zainwestować w zadaszenie basenowe marki Pool Roof. Nasze zadaszenie basenu wykonywane jest na wymiar i odpowiednio dopasowane do typu basenu. Popularne baseny ogrodowe to te stelażowe, rozporowe i dmuchane. W Polsce często wybieramy basen dmuchany, jest on zdecydowanie najtańszym i bardzo wygodnym typem basenu. Wiosną i jesienią zadaszenie basenu ochroni przed owadami, pyłkami, liśćmi i innymi zanieczyszczeniami. Natomiast zimą sprawi, że śnieg nie będzie padał do basenu. Solidny stelaż i przemyślana konstrukcja naszych zadaszeń, utrzymuje grubą warstwę śniegu, a dzięki opływowym kształtom, jego nadmiar się zsuwa. Mróz i wiatr, także nie jest wyzwaniem. Warto dodać, że zadaszenie basenowe posiada patent RP.

Kąpiel w basenie przez cały rok

A więc czy basen ogrodowy można zostawić na zimę? Odpowiedź jest prosta! Jeśli planujesz kąpiel przez cały rok lub nie chcesz chować swojego basenu na zimę – zainwestuj w zadaszenie basenu! Dodatkowo, oferujemy piece opalane drewnem. Takie połączenie zapewnia kąpiel w basenie ogrodowym przez cały rok.

Proszę pamiętać o regularnym odśnieżaniu i odpowiedniej pielęgnacji zadaszenia basenowego w okresie zimowym. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł dotyczący odśnieżania zadaszenia basenowego.

Producent zadaszenia basenowego marki Pool Roof nie ponosi odpowiedzialności za skutki wyrządzone przez trudne warunki atmosferyczne (obfity śnieg, gradobicie, huragan, powódź, obsunięcie i zapadnięcie ziemi, uderzenie pioruna).