Jak ogrzać wodę w basenie ogrodowym?

Pool Roof ciepła woda w basenie

Promienie słoneczne, wysoka temperatura powietrza – lato w pełni! Kąpiel w basenie ogrodowym w upalne dni to niesamowita przyjemność. Zdecydowałeś się na basen? Napełniony do pełna wodą? Woda jednak bardzo zimna? W rzeczywistości musimy odczekać kilka dni, aby woda w basenie ogrodowym uzyskała odpowiednią temperaturę do kąpieli.

Jak ogrzać wodę w basenie ogrodowym domowym sposobem?

Istnieje wiele sposobów na podgrzanie wody w basenie. Z pewnością metoda podgrzewania wody w czajniku i dużych garnkach, następnie dolewanie wody do basenu jest jakimś sposobem, który może się sprawdzić w przypadku małego basenu dla dzieci. Nie polecamy tego sposobu w przypadku basenów średniej wielkości i dużych. Rozwiązanie nie jest ani ekonomiczne, ani ekologiczne.

W jaki sposób skutecznie i szybko podgrzać wodę w basenie ogrodowym?

O wiele lepszym sposobem niż grzanie wody w czajniku, jest inwestycja w specjalistyczne urządzenie, za sprawą którego podgrzewanie wody w basenie będzie szybkie, skutecznie i ekologiczne.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Najpopularniejsze z nich to podgrzewacz wody w basenie, solarny podgrzewacz, basenowy wymiennik ciepła lub elektryczna grzałka wody do basenu. Ze względów bezpieczeństwa i dużych rachunków za prąd, odradzamy ostatnie rozwiązanie czyli grzałkę elektryczną.

Rozwiązaniem, które łączy w sobie ekologię, wysoką wydajność, niepowtarzalny klimat (zapach drewna i dym wydobywający się z kominka jesienną porą – magiczne) i tani sposób na ogrzanie wody w basenie ogrodowym jest piec opalany drewnem.

Przejdź do zakładki „Piec do basenu na drewno”, aby sprawdzić parametry pieca.

Zastosowanie naszego pieca do podgrzewania wody

  • piec do bali ogrodowej,
  • piec do jacuzzi ogrodowego,
  • piec do bani ogrodowej,
  • piec do jacuzzi,
  • piec od basenu zewnętrznego,
  • piec do basenu ogrodowego,
  • ruska bania,
  • SPA,

Warto pamiętać, aby temperatura wody basenie miała najlepiej od 30 do 35 stopni Celsjusza.

Jeśli szukasz bardzo wydajnego pieca w dobrej cenie, dzięki któremu szybko nagrzeje się woda w Twoim basenie. Skontaktuj się z nami.