Zewnętrzny piec opalany drewnem to idealny sposób na ogrzanie wody w basenie

Temperatura wody w basenie

Zewnętrzny piec opalany drewnem to idealny sposób na ogrzanie wody w basenie przy użyciu wyłącznie drewna opałowego. A co najważniejsze, do cyrkulacji wody w basenie nie jest wymagana energia elektryczna! Za sprawą pieca opalanego drewnem uzyskujemy delikatną cyrkulację wody. Za sprawą zjawiska fizycznego – pasywnej wymiany ciepła, opartego na naturalnej konwekcji, która zapewnia cyrkulację płynu bez konieczności stosowania pompy mechanicznej. Dodatkowo nasze piece posiadają 3 stopniową (regulacja prędkości) pompę obiegową.

Budowa pieca do grzania wody w basenie

Wewnątrz pieca znajduje się wężownica wykonana z rury nierdzewnej o średnicy 3/4 cala.
Długość wężownicy to aż 47 metrów. Piec z zewnątrz jest zabezpieczony wełną żaroodporną i blachą ocynkowaną.

Jak działa piec do podgrzewania wody w basenie ogrodowym?

Płonący ogień wewnątrz pieca ogrzewa wodę. Cieplejsza woda następnie unosi się przez tylny górny otwór do basenu, a zimna woda jest zasysana przez dolny otwór z basenu. Im większy i mocniejszy ogień wewnątrz komory spalania, tym szybciej woda będzie się nagrzewać.

W jaki sposób można regulować temperaturę wody w basenie ogrodowym?

Ograniczenie dopływu powietrza do kominka poprzez zamknięcie drzwi pozwala na regulację płomienia. Dodatkowo regulować możemy wypływającą wodę za pomocą zaworów.

Czy warto zdecydować się na podgrzewanie wody w basenie piecem opalanym drewnem?

Prąd drożeje z dnia na dzień… dzisiejsze ceny energii elektrycznej, gazu… Najtańszym i ekologicznym wyborem jest właśnie piec opalany drewnem do grzania wody w basenie. Piec możemy zamontować nie tylko w basenie ogrodowym! Sprawdzi się idealnie w balii ogrodowej, hot tube czy jacuzzi ogrodowego.

Piec ogrodowy do grzania wody w basenie i zadaszenie basenowe to gwarancja wygody, ciepłej wody i taniego sezonu kąpielowego! Jesień w pełni, zastanów się jak przedłużyć sezon kąpielowy już teraz!

Przejdź do zakładki „Piec do basenu na drewno”, aby sprawdzić parametry pieca.

Szukasz bardzo wydajnego pieca w dobrej cenie? Skontaktuj się z nami.