Jak zakończyć sezon z basenem ogrodowym?

Jeśli posiadasz basen ogrodowy, to na pewno wiesz, jak ważne jest jego regularne czyszczenie i konserwacja. Jednak przygotowanie basenu do zimy to równie ważny krok, który pomoże zachować jego trwałość i sprawić, że będzie on gotowy do użytku w kolejnym sezonie. Oto kilka wskazówek, jak zabezpieczyć i przygotować basen na zimę:

1.Wyczyść basen z zanieczyszczeń

Usuń wszystkie zanieczyszczenia i liście z wody oraz z dna basenu. Dzięki temu unikniesz rozwoju glonów i zapobiegniesz powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

2.Zadbaj o filtr wody

Dokładnie wyczyść filtr basenu. W tym celu możesz użyć specjalnego środka do czyszczenia filtrów, który pomoże usunąć osad i zanieczyszczenia.

3.Mróz i śnieg może uszkodzić basen ogrodowy

Zabezpiecz basen przed zimnem. Jeśli basen jest mały lub nie posiadasz specjalnej osłony, możesz użyć plandek lub innego materiału, który pomoże zapobiec przemarznięciu wody w basenie.

4.Spuszczenie wody z basenu

Za pomocą specjalnego zaworu, który powinien znajdować się w basenie ogrodowym, spuszczamy z niego wodę. Woda bez odpowiedniego przygotowania, pozostawiona na zimę w basenie, mogłaby rozerwać i zniszczyć poszycie basenowe.

5.Odpowiednia ilość chloru

Zadbaj o to, by woda w basenie była odpowiednio chemicznie wyważona. Możesz to zrobić, dodając odpowiednie ilości chloru i innych środków chemicznych, które pomogą utrzymać wodę w dobrej kondycji.

6.Zwróć uwagę na pompę

Jeśli masz pompę basenową, to pamiętaj o jej odpowiednim przechowywaniu na zimę. Upewnij się, że jest ona dobrze zabezpieczona przed mrozem i wilgocią.

Dzięki tym prostym krokom możesz zapewnić swojemu basenowi ogrodowemu długie i bezproblemowe użytkowanie. Pamiętaj, że regularna konserwacja i zabezpieczenie basenu na zimę to inwestycja, która na pewno się zwróci w przyszłości.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat przygotowania basenu do sezonu zimowego? Skontaktuj się z nami.

Uwaga – artykuł jest stworzony i udostępniony tylko w celach informacyjnych.

Proszę pamiętać o regularnym odśnieżaniu i odpowiedniej pielęgnacji zadaszenia basenowego w okresie zimowym. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł dotyczący odśnieżania zadaszenia basenowego.

Producent zadaszenia basenowego marki Pool Roof nie ponosi odpowiedzialności za skutki wyrządzone przez trudne warunki atmosferyczne (obfity śnieg, gradobicie, huragan, powódź, obsunięcie i zapadnięcie ziemi, uderzenie pioruna).