Piec do grzania wody w basenie

Piec do grzania wody

Piec zewnętrzny, przeznaczony do podgrzewania wody w basenie. Dlaczego warto zainwestować w piec do grzania wody? W naszym klimacie korzystanie z basenu zewnętrznego ogranicza się do czerwca, lipca i sierpnia. Średnio jest to 30-60 dni w ciągu całego roku kalendarzowego. Aby wydłużyć ten czas, należy podgrzewać wodę w basenie i ograniczyć starty ciepła.

W jaki sposób możemy podgrzewać wodę w basenie?

Istnieją różne sposoby podgrzewania wody w basenie. Prezentujemy Państwu autorskie rozwiązanie firmy Pool Roof, czyli piec do grzania wody w basenie, opalany drewnem. Szybko, ekologicznie i klimatycznie! Ogień i drewno towarzyszą człowiekowi od wieków. Piec na drewno będzie atrakcyjnym dopełnieniem w Twoim ogrodzie.

Jak ograniczyć straty ciepła?

Na pomoc przychodzi zadaszenie basenowe marki Pool Roof! Zadaszenia basenowe naszej firmy zapobiegają wychładzaniu się wody w basenie nocą i podczas chłodnych dni. Materiał, z którego wykonane jest zadaszenie basenu to specjalistyczna folia, która charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Zadaszenie chroni przed utratą ciepła, zmniejszając zjawisko parowania i konwekcji.

Piec do grzania wody w basenie – parametry

Piec jest opalany drewnem. Posiada duże palenisko, które pomieści dużą ilość drewna, dzięki czemu nie trzeba co chwilę uzupełniać pieca drewnem. W środku pieca jest zamontowana wężownica wykonana z rury nierdzewnej o średnicy 3/4 cala i długości 47 metrów. Dzięki naszemu rozwiązaniu, mamy czystą, krystaliczną i ciepłą wodę w basenie. Nie ma obaw, że do basenu dostaje się brudna woda z rdzą. Temperaturę wody wychodzącej z pieca można regulować przy pomocy zaworu oraz pompy obiegowej z trzema prędkościami. W bardzo krótkim czasie można nagrzać wodę w basenie. W zaledwie 8 godzin piec jest w stanie podnieść temperaturę wody o 10 stopni Celsjusza. Piec jest zabezpieczony przed oparzeniem wełną żaroodporną i blachą ocynkowaną. Nasze rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne.

Jeśli szukasz bardzo wydajnego pieca w dobrej cenie, dzięki któremu szybko nagrzeje się woda w Twoim basenie. Skontaktuj się z nami.